Партнерство та реклама - drukarstvo@gmail.com

середа, 31 серпня 2011 р.

Почали оцифрування українських «стародруків».

Національна історична бібліотека України відкриває віртуальні двері у свої фонди. Почати вирішили зі змісту. Про це повідомили учасники прес-конференції, присвяченої першим результатам Проекту «Історична спадщина Україні – світовий доступ в електронному форматі».
У рамках проекту, що стартував 4 липня цього року, планується оцифрувати фонди національної історичної бібліотеки – а це близько 850 тисяч літературних видань. «Ми вирішили, що першою повинна бути не сама література, а її генеральний каталог, завдяки якому читач зможе дізнатися, що взагалі зберігається в бібліотеці, – пояснила генеральний директор ПБО Алла Скорохватова. Тому що іноді навіть наші співробітники не знають, що у нас зберігається, особливо якщо мова йде про наші лаврські підвали».

На сьогодні, як розповіла керівник проектів компанії «Електронні архіви Україні» (ЕЛАУ) Ірина Зінькова, каталог уже оцифрували. Виконання завдання зайняло 45 днів, протягом яких було відскановано 499 186 карток. Крім того, був створений імідж-каталог, до якого увійшли, в тому числі, і стародруки, рукописні книги, а також оновлений сайт бібліотеки – тепер він буде працювати у всіх браузерах.
Крім того, почалося сканування книг 19 – початку 20 століття і створення на їх базі електронних книг. За два тижні було відскановано близько 5000 старовинних сторінок, однак основна частина роботи ще попереду. Всього ж в електронну колекцію увійдуть 1130 видань із фондів бібліотеки, які мають світову історико-культурну цінність і перебувають під загрозою руйнування. Серед них – рукописи, стародруки церковнослов’янською мовою, а також стародруки іноземними мовами (у фондах ПБО зберігаються видання 26 мовами).
На програму планується витратити близько 2 млн. грн. Поки що роботи виконувалися за рахунок коштів ЕЛАУ, далі до справи планують залучити Фонд «Відродження», а також американських спонсорів. Крім того, перші 30 тисяч грн. виділино на проект з Міністерства культури і туризму України.
Якщо переглянути перелік видань можна буде on-line, то, щоб ознайомитися з ними, в більшості випадків все одно доведеться йти в читальний зал бібліотеки.
Джерело інформації - Друг Читача

Немає коментарів:

Опублікувати коментар