Партнерство та реклама - drukarstvo@gmail.com

пʼятниця, 26 серпня 2011 р.

Французькі видавці помирилися з Google.

Французьке видавництво La Martiniere дозволило Google сканувати книги, захищені авторським правом. La Martiniere, у свою чергу, отримало можливість продавати свої книги через сервіс Google Books, – повідомляє Bloomberg.
За словами директора Google Books у Франції Філіпа Коломбе (Philippe Colombet), таке рішення вигідне всім, а особливо французьким читачам і письменникам. Доходи від продажу компанії будуть ділити, при цьому велика частина піде на рахунки правовласників.

Проблема з оцифруванням книг у Франції у Google виникла ще влітку 2006 року. Тоді La Martiniere зажадало від американської корпорації компенсацію в 100 тисяч євро за кожну з 100 книг, які Google, на думку французької сторони, незаконно виклала в Інтернеті. Google наполягала на своїй невинності, посилаючись на те, що книги вже застаріли, а їх авторів давно немає в живих.
Судовий розгляд між компанією і французькими правовласниками продовжувався у 2009 році. Із звинуваченнями в порушенні авторських прав проти Google виступило співтовариство SGDL, асоціація видавців SNE і видавничий будинок Seuil, що належить групі La Martiniere. Суд ухвалив, що Google порушує авторські права видавництв, проте згодом це рішення вдалося оскаржити.
У березні 2010 року Google вдалося домовитися з урядом Італії про оцифрування майже мільйона книг із бібліотек Риму та Флоренції, виданих до 1868 року. На думку Міністерства культурної спадщини країни, угода дозволить зберегти книги від псування і втрати. Серед оцифрованих видань виявилися роботи Данте, Макіавеллі та Галілея. Інвестиції в проект становлять близько 100 мільйонів євро.
Раніше компанія Google уклала подібні угоди з низкою американських університетів, а також бібліотек у США та Німеччині.
Джерело інформації - Друг Читача

Немає коментарів:

Дописати коментар