Партнерство та реклама - drukarstvo@gmail.com

пʼятниця, 20 липня 2012 р.

Влада хоче скасувати пільги для української книги

Податкова і Міністерство фінансів планують внести зміни в податкове законодавство, що передбачають скасування пільг для української книги та друкованих ЗМІ.

Зараз українські книговидавці не платять ПДВ і податок на прибуток. Це дозволяє тримати ціни на книгу на прийнятному рівні.

Тим не менш, податківці планують скасувати пільги з метою наповнення бюджету. Зміни до податкового кодексу можуть вступити в силу вже в 2013 році.

У Мінфіні підрахували, що скасування пільг, зокрема, для книговидавців, може принести бюджету додаткові 3,1 млрд грн.


 

Найбільше від такого кроку постраждають україномовні видання. "Вони розцінюють книжку Тільки як матеріальний продукт. Вони забувають, що книга - розум нації. Книга дає пріорітетні позіції державі у світовіх рейтингах", - переконаний президент Асоціації книговидавців Олександр Афонін.
У відкритому листі він зазначає, що Асоціація неодноразово зверталася до Мінфіну з пропозицією щодо розробки і реалізації Державної програми популяризації української книги та читання, але в Міністерстві відповідали, що така програма ... «передчасна.» «
І от нарешті вони знайшли спосіб «радикально покращити» стан книги і читання в країні... Якщо до цього часу процес знищення головного капіталу України - культурної, освіченої, мислячої людини був латентним, то, у випадку прийняття рішення про скасування пільг для української книги, вже ніщо не спинить владу в її намаганні перетворити українців в націю тупих, обмежених, слухняних рабів »! - нарікає Олександр Афонін.
За даними Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, минулого року кожен українець витратив на паперові книги $ 2,5, тоді як в Росії ця цифра становить $ 22, а в Німеччині - $ 150.

 Президент Форуму видавців Олександра Коваль наголосила, що введення одного тільки ПДВ для книговидавців може збільшити ціну української книги на 30-50%. Таким чином, вона може стати недоступною для більшості жителів.
Українські друкарні також не залишаються байдужими до вирішення уряду.
"Мені завжди було цікаво: ці покращувателі займаються відкритим шкідництвом несвідомо або вони є інструментом в чужих руках , які чітко мають на меті доведення нації до моральної та культурної деградації з її подальшим знищенням, в т.ч. фізичним, - обурюється на своїй сторінці в Facebook Костянтин Кожум'яка, директор київської друкарні HUSS, що спеціалізується на випуску книжкової продукції преміум-класу. - Успіхи в цій справі досягнуті неймовірні: на 1 українця в 2011 році надруковано 0,8 примірника. Для порівняння: в Росії - близько п'яти, в Польщі - 8. Крім того, інакше, як деградацією не назвеш тупу покірну байдужість, з якою активне населення країни дивиться на феодалізм 21-го століття, який буйним цвітом розквітнув в нашій країні за останні два роки. Нація без культури приречена на животіння і наступне поневолення ".


PrintDaily 

Немає коментарів:

Дописати коментар