Партнерство та реклама - drukarstvo@gmail.com

четвер, 14 березня 2013 р.

Видавці США не бажають віддавати Amazon домен .Book

Професійне об'єднання учасників американського видавничого ринку оскаржує заявку на реєстрацію домену, звинувачуючи керівництво найбільшого світового книжкового онлайн-ритейлера в нехтуванні суспільними інтересами
В кінці минулого року стало відомо про те, що міжнародна некомерційна організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) у травні планує ввести у вжиток нові доменні зони. Це станеться після того, як буде отримано дозвіл від Урядового Консультативного Комітету, а також розглянуто претензії від зацікавлених сторін з приводу заявок, що надійшли. Як повідомляє журнал Publishers Weekly, в «доменні» справи опинилися втягнуті і представники книжкового ринку. Заяву на один з доменів - « .Book», подану компанією Amazon, оскаржує Асоціація американських видавців . До речі, оглядачі вважали, що саме зона « .Book» має всі шанси на швидку появу в Мережі.


На думку видавців, якщо Amazon отримає ексклюзивне право на використання вищезазначеного домену, постраждають в першу чергу суспільні інтереси. Втім, учасники ринку і в цілому висловили скептицизм з приводу того, що в разі, якщо один домен першого рівня купує комерційна компанія, громадськість може в принципі отримати якусь користь. Керівництво найбільшого світового книжкового онлайн-ритейлера, втім, нічиїми інтересами і не прикривалося: як зазначено в заяві, на основі домену « .Book» компанія планує «створити унікальну спеціалізовану платформу для власних цілей»При цьому, як зазначає керівництво Асоціації, домен міг би бути корисний широкому колу фахівців. Отже, видавці печуться не лише про власну вигоду, але також не забувають про авторів, редакторів, книгопродавців, літературних агентів, освітян, співробітників архівів і друкарень, ілюстраторів, фотографів та інших колег, для яких може виявитися цінним традиційне, основне значення слова «книга » .

pro-books.ru 

Немає коментарів:

Дописати коментар