Партнерство та реклама - drukarstvo@gmail.com

четвер, 19 грудня 2013 р.

Визначено переможців «Книги року ВВС-2013» і «Дитячої Книги року ВВС-2013»

Роман «Далекий простір» Ярослава Мельника і повість «Хто зробить сніг» Мар'яни і Тараса Прохаськів стали переможцями конкурсу «Книга року BBC-2013» та «Дитяча Книга року ВВС - 2013».
Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу «Книга року ВВС» на всіх наступних виданнях цих книжок.Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли: Віра Агеєва, професор літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», Тарас Федюк, поет, Ольга Герасим'юк, журналіст, Ніна Кур'ята, головний редактор «ВВС Україна», Світлана Пиркало, радник ЄБРР з питань культури.

«Роман Ярослава Мельника, який переміг - це антиутопія, яка досліджує питання свободи. Романіст пише про свободу бачити, уникнути світу сліпих - але водночас і про свободу уникнути світу тих, хто може бачити - і хто править сліпими. Це - теми, які піднімаються в літературі по всьому світу, і крізь призму мандрівки головного героя цей роман дуже яскраво показує, що означає свобода і яка її ціна», - сказав під час нагородження Редактор Європейського Хабу Bсесвітньої служби ВВС Артем Лісс.

«Сніг - це звичайна річ для українців взимку, але чудова книга Мар'яни і Тараса Прохаськів заслуговує на відзнаку. З неї наймолодші громадяни України дізнаються про дружбу, а також про те, як триматися разом і долати страх. Культурна програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна для того, щоб підтримувати українську літературу, тому що ми віримо, що література є ключовою складовою демократичного суспільства, і вона починається з дитячих книг», - сказав Директор з комунікацій ЄБРР Джонатан Чарльз.

Премія «Книга року ВВС» була започаткована у 2005 році. З 2012 року, коли з'явилася нова номінація «Дитяча Книга року ВВС», премія проводиться у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР.Немає коментарів:

Опублікувати коментар